OteruvzdornosťZariadenia používané v lomoch, štrkovniach, pieskovniach, teheľniach, cementárňach, stavebníctve, a strojárstve sú vystavené ťažkým podmienkam rôznych typov oteru, rázové a erozívne opotrebenie kombinované s veľkou defomáciou si vyžadujú materiály rôzneho zloženia a rôznych vlastností.

  1. Oterová platňa z ocele HARDOX môže vydržať väčšinu typov opotrebenia. Pri manipulácii s minerálmi je opotrebenie zriedkavo povahy čisto oterovej či rázovej. Zvyčajne je ich kombináciou. Oterová platňa HARDOX s tvrdosťou 400 - 600 Brinellov môže vydržať väčšie opotrebenie a používa sa pri aplikáciách s kombinovaným opotrebením.

  2. Guma je vynikajúci, energiu absorbujúci materiál a podobne ako mangánová oceľ, je najlepšia, keď je dopad kolmý na povrch.

  3. Liate oterové platne napr. z Nihardu, môžu vydržať určité množstvo dopadov a v dôsledku svojej vysokej tvrdosti môžu vydržať opotrebenie trením.
    Nevýhodami sú krehkosť a dlhý čas dodávky.

  4. Keramika je nepoužiteľná pri rázovom opotrebení, avšak má vysokú odolnosť proti abrazii, keď je vystavená čistému opotrebeniu trením.

ABRÁZIA

Abrázia sa prejavuje v rôznych podobách, pričom vplyv jednotlivých typov abrázie na životnosť sa v rôznych prípadoch líši.

Medzi najbežnejšie typy abrázie patrí trecia a rázová abrázia. Často sa tiež vyskytuje abrázia v štrbine, ktorú spôsobujú abrazívne častice zachytené v úzkej medzere medzi dvoma pevnými povrchmi.
Každú horninu tvorí jedinečná kombinácia minerálov, ktorá tiež ovplyvní konkrétne opotrebenie trením. Program WearCalc, ktorý je k dispozícii u našich technických manažérov, popisuje a počíta relatívne rozdiely medzi materiálmi. Tento program umožňuje stanoviť relatívnu životnosť a porovnávať v súvislosti s trením rôzne riešenia. Vo všetkých situáciách, kedy dochádza k treniu, sú plechy Hardox predpokladom k vynikajúcej oteruvzdornosti.

Trecia abrázia
U trecej abrázie sa voľne posúvajú a kĺžu abrazívne častice ako napr. zemina. Výberom tvrdšieho plechu Hardox sa výrazne predĺži životnosť.

Rázová abrázia
V prípade trenia nárazom spracovávaný materiál naráža na komponent pod rôznymi uhlami. V tomto prípade sa životnosť predĺži, pokiaľ zvolíte plech Hardox s vyššou tvrdosťou.

Abrázia v štrbine
V prípade abrázie v štrbine je zložitejšie kvantifikovať predĺženie životnosti komponentov vystavených treniu. Vyššia tvrdosť plechov Hardox vždy výrazne predĺži životnosť.

450 Brinellov - Nový štandard oteruvzdorných ocelí
Chyba | WINFA s.r.o.

Chyba

Error message

  • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at D:\webs\www.winfa.sk\includes\common.inc:2748) in drupal_send_headers() (line 1233 of D:\webs\www.winfa.sk\includes\bootstrap.inc).
  • PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 145 Table '.\do1142401db\watchdog' is marked as crashed and should be repaired: INSERT INTO {watchdog} (uid, type, message, variables, severity, link, location, referer, hostname, timestamp) VALUES (:db_insert_placeholder_0, :db_insert_placeholder_1, :db_insert_placeholder_2, :db_insert_placeholder_3, :db_insert_placeholder_4, :db_insert_placeholder_5, :db_insert_placeholder_6, :db_insert_placeholder_7, :db_insert_placeholder_8, :db_insert_placeholder_9); Array ( [:db_insert_placeholder_0] => 0 [:db_insert_placeholder_1] => cron [:db_insert_placeholder_2] => %type: !message in %function (line %line of %file). [:db_insert_placeholder_3] => a:6:{s:5:"%type";s:12:"PDOException";s:8:"!message";s:209:"SQLSTATE[HY000]: General error: 145 Table '.\do1142401db\watchdog' is marked as crashed and should be repaired: SELECT w.wid AS wid FROM {watchdog} w ORDER BY wid DESC LIMIT 1 OFFSET 999; Array ( ) ";s:9:"%function";s:12:"dblog_cron()";s:5:"%file";s:47:"D:\webs\www.winfa.sk\modules\dblog\dblog.module";s:5:"%line";i:113;s:14:"severity_level";i:3;} [:db_insert_placeholder_4] => 3 [:db_insert_placeholder_5] => [:db_insert_placeholder_6] => http://www.winfa.sk/oteruvzdorne-vysokopevne-ocele/oteruvzdornost [:db_insert_placeholder_7] => [:db_insert_placeholder_8] => 10.19.1.102 [:db_insert_placeholder_9] => 1501080515 ) in dblog_watchdog() (line 160 of D:\webs\www.winfa.sk\modules\dblog\dblog.module).
The website encountered an unexpected error. Please try again later.