Kontajnery inej úrovne
od firmy WINFA

Na začiatku sme si chceli overiť, či dokážeme vyrobiť kontajner určený najmä na prepravu oceľového šrotu, ktorý bude odolnejší a ľahší ako existujúce kontajnery
tohto typu.

Výsledkom sú

Ab-roll kontajnery z našej dielne,

ktoré majú objem 30,5 m3 a hmotnosť 2388 kg, pričom výsledná hmotnosť je o približne 300 až 400 kg nižšia, ako je hmotnosť štandardného kontajneru.

Chcete všetky potrebné informácie o našich kontajneroch na jednom mieste?

Stiahnite si katalóg
Kontajnery 1 | winfa.sk

Vyrobené
zo špeciálnej ocele HARDOX 450

Podlaha, steny, čelo a dvere kontajneru sú vyrobené z tejto ocele, hrúbky 3 mm. Jej odolnosť proti plastickej deformácii pri nárazoch je približne na úrovni ocele S355, hrúbky 7,5 mm. Rovnaký rozdiel je i v porovnaní oteruvzdornosti. Oceľ Hardox 450 je zhruba 2,5x až 3x odolnejšia proti oteru ako oceľ S355. 

Kontajnery 2 | winfa.sk

Konštrukčné vylepšenia

Kontajnery 3 | winfa.sk

Odstránené alebo zredukované výstuhy

Pri konštrukcii kontajneru boli odstránené všetky výstuhy na bočných stenách (okrem výstuhy, ktorá drží pánty dverí) a spodné (nosné) výstuhy boli výrazne zredukované. Toto riešenie nielen znižuje hmotnosť konajneru, ale zvyšuje i odolnosť stien a dna proti plastickej deformácii pri nárazoch.

Zvýšenie odolnosti odstránením výstuh znie paradoxne, ale voľná, rebrami neohraničená plocha skutočne absorbuje deformáciu viac elastickým ako plastickým spôsobom a trvalé poškodenie stien alebo dna kontajneru je tak menšie.

Kontajnery 4 | winfa.sk

Integrovaný horný lem stien kontajneru

Ďalším konštrukčným vylepšením je integrovaný horný lem stien kontajneru. To znamená, že lem je poohýbaný z rovnakého plechu, z ktorého je vyrobená bočnica. Toto riešenie zvyšuje tuhosť kontajneru a znižuje množstvo zvarov oproti zaužívanému použitiu hrubostenných trubiek a profilov.

Pozrite si naše kontanery

Ikona šípka | winfa.sk
Ikona šípka | winfa.sk

Aj vy môžete mať kontajner
od firmy WINFA

Potrebujete viac informácií? Máte záujem o naše vylepšené kontajnery? Radi Vám zodpovieme všetky Vaše otázky a pomôžeme Vám správne sa rozhodnúť.

Kontaktovať

Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia. Viac informácií o spracúvaní údajov a našich partneroch nájdete na tejto stránke.