Duroxite | winfa.sk

Tvrdonávarové ocele Duroxite® sú navrhnuté pre najextrémnejšie situácie, kedy dochádza k opotrebovaniu oterom, nárazom, teplom a eróziou. Dlhodobo odoláva opotrebeniu vďaka svojim jedinečným vlastnostiam až do 75 % hrúbky povlaku.

Duroxite - prehľad
Produkt
Popis
Vlastnosti prekrytia
Aplikácie
Na stiahnutie
(PDF)
DuroxiteTM
100
DuroxiteTM 100 sa vyrába nanesením materiálov bohatých na chróm odolných voči oderu na podklad z mäkkej ocele. Prekrytie tvrdou vrstvou je vhodné pre aplikácie s veľkým abrazívnym opotrebením a stredne veľkým až malým nárazovým opotrebením. Používa sa na plechy aj rúry.
Celková tvrdosť: Jeden prechod 55 až 57 HRC Dvojitý prechod 56 až 59 HRC Tri a viac prechodov 58 až 63 Karbidová tvrdosť: 1700 HK. Objemový podiel karbidov: 30 – 50 %. Postup ASTM G65. Úbytok hmotnosti: 0,19 g max.
Podložky pre ložnú plochu nákladného vozidla, radlica buldozéru, lyžica a rýpadlo, žľab/násypka, vypúšťací kužeľ, bagrovacia rúra, bagrovacie čerpadlo, výstelka vysokej pece, lopatka ventilátora, doska vibračného sita na koks, žľab na manipuláciu s uhlím, vložka podávača uhlia, doska drviča, kužeľ triediča, vložka ložiska, zásobníky sila.
PDF ikona | winfa.sk
DuroxiteTM
101
DuroxiteTM 101 je určený na naváranie karbidovej vrstvy bohatej na chróm na podkladovú dosku z kalenej a temperovanej ocele (Q&T). Prekrytie má rovnaké vlastnosti z hľadiska opotrebenia ako DuroxiteTM 100, ale s lepšou odolnosťou proti nárazu a väčšou bezpečnostnou rezervou v porovnaní s podkladom z mäkkej ocele vďaka použitiu silnejšieho základného kovu Q&T.
Celková tvrdosť: jeden prechod 55 až 57 HRC. Dvojitý prechod 56 až 59 HRC. Trojitý prechod 58 až 63 Tvrdosť karbidu: 1700 HK. Objemový podiel karbidov: 30 – 50 %. Postup ASTM G65. Úbytok hmotnosti: 0,19 g max
Výsypný žľab na uhlie, obloženie lyžice nakladača, plášť okraja lyžice, bočný plášť lyžice
PDF ikona | winfa.sk
DuroxiteTM
200
DuroxiteTM 200 sa skladá z primárnych karbidov bohatých na chróm s extrémne tvrdými sekundárnymi karbidmi rozptýlenými v austenitovej matrici. Komponenty s tvrdeným povrchom sú vhodné na použitie pri extrémne silnom opotrebení oderu a silných nárazoch až do 300 °C (572 °F). Prekrytie poskytuje 2 až 3-krát dlhšiu životnosť ako DuroxiteTM 100. Používa sa na plechy aj rúry.
Celková tvrdosť: 60 až 65 HRC Tvrdosť karbidu: 2000 HK. Objemový podiel karbidov: 30 – 50 %. Postup ASTM G65. Úbytok hmotnosti: 0,12 g max.
Lyžice a zuby, triediace sitá, podbíjačky železničného balastu, kladivá na koks, bagrovacie lyžice a ramená, vlečné lyžice, rozrývače, drviace zariadenia, komponenty tehliarskeho priemyslu, pneumatiky Muller, výťahové rúry katalyzátorov, obežné kolesá čerpadiel, lopatky ventilátorov, valce z minerálnej vlny, oterové plechy pri vysokých teplotách v oceliarskom priemysle.
PDF ikona | winfa.sk
DuroxiteTM
201
Prekrytie DuroxiteTM 201 sa skladá z vysoko koncentrovaných primárnych karbidov chrómu a sekundárnych karbidov usadených na podklade z ocele Q&T. Okrem rovnakých parametrov opotrebenia ako DuroxiteTM 200 poskytuje DuroxiteTM 201 aj lepšiu odolnosť proti nárazu a väčšiu bezpečnostnú rezervu ako DuroxiteTM 200.
Celková tvrdosť: 60 až 65 HRC Tvrdosť karbidu: 2000 HK. Objemový podiel karbidov: 30 – 50 %. Postup ASTM G65. Úbytok hmotnosti: 0,12 g max
Obloženie nakladacej lyžice, podávací systém pre guľový mlyn.
PDF ikona | winfa.sk
DuroxiteTM
400
DuroxiteTM 400 sa vyrába nanesením špeciálnych abrazívnych zliatin na oceľové tyče Q&T, ktoré sa používajú pri kontaktnom otere kov-kov až do 482 °C (900 °F). Prekrytie sa skladá z martenzitu so sieťou karbidov.
Tvrdosť: 52 až 54 HRC. Tvrdosť pri kalení: 58 HRC
Drapáková lopata, čeľusťové lyžice, čapy kladiek, čapy rýpadiel, hriadele drvičov.
PDF ikona | winfa.sk

Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia. Viac informácií o spracúvaní údajov a našich partneroch nájdete na tejto stránke.